A lengyel székhelyű FIBARO vezető szerepet tölt be az automatizált okosotthon rendszerek fejlesztésében, forgalmazásában.
A FIBARO vállalat egyedülálló vezeték nélküli Z-Wave okosotthon rendszere, a világ bármely pontjáról irányítható telefonnal, laptoppal, tablettel.
Fibaro rendszer
A FIBARO vezető szerepet tölt be az automatizált okosotthon rendszerek fejlesztésében, forgalmazásában.
A FIBARO vállalat egyedülálló vezeték nélküli Z-Wave okosotthon rendszere, a világ bármely pontjáról irányítható telefonnal, laptoppal, tablettel.
A FIBARO okosotthon rendszerek jelenleg 100 országban érhetőek el, 2014 szeptemberében az USA-ban is megnyitották irodájukat.
Okosotthon
Az okosotthon koncepcióját a háztartásában lévő készülékek között kiépíthető információs hálózat tette népszerűvé és a lakosság számára is elérhetővé. Nyugat-Európában már egyre népszerűbb, hazánkban azonban még csak most kezd elterjedni az okosotthon, vagy is az intelligens otthon fogalma.
A bővülési potenciál egy kelet- és egy nyugat-európai példát összevetve jól látható: míg a cseh piacon az új építésű házak alig 5%-ba kerül valamilyen szintű okosotthon rendszer, addig a pár évvel előttü(n)k járó Németországban ez az arány 40%-nál is magasabb (forrás: HVG, Okosotthon melléklet, 2014).
Figyelve a trendet és látva a technológia gyors fejlődését, már nincs messze az az idő, amikor nem csak telefonunkról, hanem házunkról is elsüthetjük azt a poént, hogy okosabbak, mint mi. Egy lakás okosotthonná való átalakításához gyakorlatilag korlátlan lehetőségek állnak rendelkezésre. Ezek a korlátlan lehetőségek a magyar piacon várhatóan a következő négy-öt évben érik el azt a küszöböt, ami a hazai okosotthonok, intelligens házak számának emelkedésével jár majd.
Az pedig mindenképpen jó hír, hogy az okosotthonhoz ma már nem óriási tőke, csak némi utánolvasás szükséges.