Az általunk kínált rendszerek mindegyike működtethető okostelefonról, illetve asztali számítógépről, laptopról.
Bizonyos rendszerek vezérelhetőek tabletről is, illetve távirányító is kiegészítheti a rendszereket, igény esetén csakúgy, mint egy falra szerelt vezérlő egység.
Tulajdonképpen bárhonnan a bolygóról, internet csatlakozás függvényében.
A legtöbb rendszer esetében igen, ehhez csak egy relé beépítésére van szükség a redőny áramkörébe.
Egy termosztáttal szabályozott fűtési rendszer nem vesz figyelmebe semmilyen más körülményt az ingatlanon belül és kívül, csak a benti hőmérsékletet, ez alapján szabályozza a kazán és a szivattyúk ki és bekapcsolását.
Egy smart home rendszer esetében azonban a központi elem, mely irányítja a kazánt, szivattyúkat, napelemeket, stb figyeli a nyílászárokat, a napsütés erejét, a külső hőmérsékletet, stb és ezek alapján aktivizálja az épület különböző berendezéseit ahhoz, hogy a lehető legkevesebb energiafelhasználással erhesse el a kívánt hőmérsékletet.
Példa a rendszerek energiatakarékos működésére:
Egy téli napon a fényérzekelő jelzi a rendszernek, hogy erősen süt a nap. A központi vezérlő egység beállítja a zsalúziákat, széthúzza a függönyt, hogy beengedje a napfényt, közben lejjebb veszi a fűtést, engedve, hogy a napfény melegítse fel a szobát, mérsékli, dimmeli az éppen használt villanykörte fényerejét, ügyelve a szoba fényerejének megtartására, értékes energiát takarítva meg ezzel otthona számára.
Bizonyos rendszereknél teljesen, más rendszereknél részben, de az alapvető funkciók, mint ki- és bekapcsolás, hangerő szabályozása és csatorna választása/léptetése még ezen esetekben is meg tud maradni.
Igen, kivétel nélkül mindegyik rendszernél megoldható.
Természetesen igen, az azonban már az adott rendszertől függ, hogy egy riasztást le is tudunk állítani vagy sem, illetve hogy az üzenet milyen formában érkezik meg a telefonunkra.
Szinte mindegyik smart office rendszer esetében igen, egyes rendszerek esetében azonban csak adott számú kamera képét tudjuk látni a mobil applikációs felületeken.
Nem, a renszerek egyikénél sem kell lecserélni, amennyiben egy relét tudunk az áramkörébe illeszteni.
Bizonyos gyártmányú kapuk a relé beépítése nélkül is integrálhatóak a rendszerekbe. Ez természetesen a kiválasztott rendszertől és a kapu márkájától függ.
Igen. Ugyan az integrálhatóság a garázskaput működtető motor gyártmánytól függ, amennyiben ez egyszerűen mégsem integrálható a kiválasztott smart home rendszerbe, lehetőség van egy speciális relé beépítésére, mellyel minden gyártmányú automata kapu a rendszerek részévé tud válni.
Az úgynevezett bus-os (kábeles) rendszereknél természetesen igen, az RF (rádiófrekvenciás) rendszereknél pedig lehetőség van okos dugaljak használatára, melyeket akár a telefonunkról, távolról is le tudunk kapcsolni, így a dugaljba csatlakoztatott vasaló, televízió, számítógép vagy állólámpa, stb nem lesz áram alatt, nem fogyaszt, nem okoz semmilyen biztonsági kockázatot.
Az úgynevezett bus-os (kábeles) rendszereknél természetesen igen, az RF (rádiófrekvenciás) rendszereknél pedig lehetőség van okos dugaljak használatára, melyeket akár a telefonunkról, távolról is le tudunk kapcsolni.
Igen, az általunk kínált smart rendszerek legtöbbjénél megoldott a világítótestek dimmelhetősége.
Amennyiben ezen berendezések kellően megbízhatóan működnek és nem elavultak, nincs szükség a cseréjükre.
Igen, az azonban már az adott rendszertől függ, hogy az üzenet milyen formában érkezik meg a telefonunkra.
Határozottan igen!
Túl azon, hogy azonnali riasztást kaphatunk telefonunkra, az esetlegesen beépítet smart home rendszer kameráin keresztül látjuk, mitől riasztott be az ingatlan, igény esetén rögzíteni is tud a rendszer.
Riasztás esetén ki be tudja kapcsolni a világítást, le fel tudja húzni a redőnyöket, ki be kapcsolhatja maximális hangerővel a multimédiás rendszereket, stb.
Ezek pedig a tapasztalatok alapján jelentősen figyelemfelkeltőbbek a környezetben élőkre, mint a már megszokott riasztók hangjelzése.
Tartós távollét esetén lehetőség van jelenlét szimuláció beállítására is.
Igen, az azonban már az adott rendszertől függ, hogy az üzenet milyen formában érkezik meg a telefonunkra.
Igen, természetesen. A világítás fényerején, a led lámpa színén túl beállíthatóak egy adott képhez még a zsalúziák, napellenzők, redőnyök, hőmérsékletek, multimédiás eszközök, gyakorlatilag bármilyen elektromosan szabályozható és a rendszerben szereplő elemek bevonhatóak a világítási képekbe is.
Igen, kivétel nélkül minden általunk kínált rendszer vezérelni tud led fényforrásokat is.
Egy smart home/office/building rendszer kialakítása során az épületben található elektromos rendszerek összehangolásra kerülnek, ezáltal működésük optimálissá válik.
Ez az összehangolás, központi intelligens vezérlés különbözteti meg a smart home rendszereket az egyszerű épületautomatizálási rendszerektől, hiszen azok esetében nincs egy központi, gondolkodó egység, mely a különböző külső és belső körülményeket mérlegelve arra törekszik, hogy a lehető legkényelmesebbé és a lehető leggazdaságosabbá tegye az épületet.
Bővebb tájékoztatást kérek
Ha csak most ismerkedik a smart home rendszerek világával, egyszerűen és gyorsan megértheti az ismeretlen szavak jelentését, a tudástár használatával nem marad nyitott kérdés.
Amennyiben mégis, munkatársaink természetesen készséggel állnak rendelkezésükre és adnak választ további kérdéseikre.